رد کردن لینک ها

راهکارهایی برای افزایش عمر دستگاه چاپگر یا پرینتر

راهکارهایی برای افزایش عمر دستگاه چاپگر یا پرینتر

سرویس ‌های دوره‌ای و کنترل شرایط محیطی

سرویس‌های مرتب دوره‌ای و تمیز کردن دستگاه باعث افزایش کیفیت و سرعت چاپ شده و عمر دستگاه شما را افزایش می‌دهد. برای تمیز کردن دستگاه چاپگر از ابزارهای دمنده (blower) استفاده نکنید.

دما و رطوبت محیط را کنترل کنید. هم دستگاه‌های چاپگر و هم کارتریج درون آن‌ها دارای دامنه مطلوب دما و رطوبت هستند. گرما و سرما و رطوبت زیاد باعث افت بهره وری دستگاه چاپگر و کاتریج خواهد شد.

استفاده از کارتریج باکیفیت و مراقبت از آن

استفاده از کارتریج با کیفیت نیاز چاپگر شما به سرویس‌های دوره‌ای را به مقدار قابل توجهی کاهش داده و عمر قطعات دستگاه را تا 40 درصد افزایش می‌دهد.

قرار دادن کارتریج در معرض تابش مستقیم نور آسیب‌های جدی به کارتریج وارد می‌آورد.

قرار دادن کاغذ دارای منگنه و چسب در دستگاه موجب آسیب زدن به سطح درام و دستگاه چاپگر شما می‌شود.

برای اطلاع از ظرفیت باقیمانده تونر درون کارتریج‌ می‌توانید از مسیر زیر در چاپگر خود اقدام کنید:

Printing preference/ Service/ Print information pages/ Supply status page

استفاده از کاغذ مناسب و با کیفیت

دستگاه چاپگر و کاغدهای که از آن‌ها برای چاپ استفاده می‌کنید را به دور از گرد و غبار نگهداری کنید.

استفاده از کاغذ با کیفیت و بدون پرز از استهلاک دستگاه چاپگر شما پیشگیری کرده و به عمر دستگاه می‌افزاید.

در صورتی که از چاپگر خود برای چاپ برچسب استفاده می‌کنید حتما از برچسب‌های استاندارد استفاده کنید. استفاده از برچسب‌های کم کیفیت به غلطک و فیوز دستگاه آسیب می‌رساند.

از فوت کردن کاغذ پیش از قرار دادن آن در دستگاه خودداری کنید زیرا این عمل باعث می‌شود کاغذ حامل بار الکتریکی شده و در دستگاه گیر کند.

 کاغذ را در محیط خشک نگهداری نمایید زیرا رطوبت بالا در کاغد می‌تواند موجب گیر کردن آن در دستگاه چاپگر شود.

کاغذ مناسب برای چاپگر لیزری انتخاب کنید. بیشتر کاغذهای گلاسه برای چاپگرهای جوهرافشان مناسب هستند و در صورت استفاده درون دستگاه لیزری به گیر کردن کاغذ درون دستگاه منجر می‌شود.

در صورت گیر کردن کاغذ در چاپگر برای پیشگیری از تونر ریزی و برگشت تیغه پاک‌کننده، پس از باز کردن دستگاه، کاغذ را در جهت چرخش درام (از همان جهتی که کاغذ پس از چاپ از دستگاه خارج می‌شود) خارج کنید.

قابلیت‌های دستگاه خود را بشناسید

دستگاه‌های مختلف قابلیت چاپ متفاوتی در یک نوبت را دارند. این عدد برای دستگاه‌های معمولی بین 50 تا 70 برگ است. اگر در یک نوبت و بدون استراحت تعداد بیشتری چاپ داشته باشید دستگاه شما به زودی دچار مشکلات متعدد خواهد شد. این اطلاعات را می‌توانید از راهنمای دستگاه چاپگر یا از وبسایت تولید کننده آن مشاهده کنید.

به گفتگو بپیوندید