رد کردن لینک ها

استاندارد STMC چیست؟

استاندارد STMC چیست؟

STMC  (مخفف  Standardized Test Methods Committee) یک آزانس بین المللی است که هدف از ایجاد آن تهیه متدهای سختگیرانه ای برای سنجش استاندارد صنعت کارتریج‌های سازگار و کارتریج‌های بازتولید شده ‌است. استانداردهای تعریف شده توسط STMC کمک می‌کند تا تونرکارتریج‌های سازگار و بازتولید شده کیفیتی برابر و گاهاً حتی بهتر از کارتریج نمونه اصلی داشته باشد.

STMC  پر استفاده‌ترین استاندارد در صنعت تولید کارتریج در سراسر دنیا است. در این روش متدهای متعددی از جمله متدهای توسعه داده شده توسط ASTM (یا American Society for Testing and Materials) و ISO برای سنجش کارتریج چاپگرهای لیزری استفاده میشود. از مزایا و برتری‌های آزمون STMC این است که ، فارغ از آن که چه کسی و کجا این تست را انجام می‌دهد قابل اجرا و نتایج آن قابل اعتماد و اتکا است. از جمله فاکتورهایی که توسط این استاندارد سنجیده می‌شود تراکم رنگ چاپ، یکنواختی چاپ در کل دوره مصرف، رنگ پس زمینه و تعداد صفحات چاپ است.

شرکتی که دارای تاییدیه STMC باشد در واقع شرکتی است که کارکنانش تحت نظارت یکی از نمایندگان مجاز این موسسه آموزش دیده و با تجهیزات مورد تأیید موسسه اقدام به سنجش کیفیت محصولات خود با یکی از روشهای قابل قبول  (ASTM, ISO, ISTA, ANSI)کنند. علاوه بر این، داشتن استاندارد STMC مستلزم این است که شرکت به طور مرتب و در دوره‌های مشخص شده، اقدام به سنجش کیفیت کالاهای تولیدی خود و ارسال گزارش به آزانس کند. گواهی STMC به مدت چهار سال اعتبار داشته و پس از آن باید در پروسه‌ای شامل دوره‌های بازآموزی و تست‌های مجدد تمدید شود.

شرکت تارا مشاور تنها شرکت دارای گواهی STMC در ایران است که از سال 2014 موفق به دریافت این گواهی شده و از این سال تمامی محصولات خود را تحت استانداردهای STMC تولید می‌کند. اطلاعات مربوط به گواهی تارا مشاور در وبسایت موسسه  ITC ( مخفف International Imaging Technology Counsel ) قابل جست و جو و مشاهده است.

https://www.i-itc.org/

به گفتگو بپیوندید