رد کردن لینک ها

تفاوت بازیافت، بازتولید و شارژ کردن کارتریج

تفاوت بازیافت، بازتولید و شارژ کردن کارتریج

با توجه به شرایط زیست محیطی که امروز بر کره زمین حاکم است، بازیافت به موضوعی حساس و پر اهمیت بدل شده. بازیافت به معنای استفاده مجدد از هرآنچه که امکان بازگشت به چرخه تولید را دارد، در تمامی صنایع جایگاه خود را پیدا کرده است تا علاوه بر کمک به مهار تهدیدات زیست محیطی، به اقتصاد تولید و مصرف نیز کمک نماید.

چندی است که در صنعت کارتریج نیز واژه بازیافت شناخته و شنیده می‌شود. بر خلاف باوری رایج، بازیافت و بازتولید کارتریج همان پر کردن دوباره آن با جوهر یا تونر نیست. علاوه بر تونر و جوهر، کارتریج دارای قطعات کوچک بسیاری در ساختار دورنی خود است. کارتریج‌هایی که دوباره شارژ می‌شوند، بدون توجه به هرگونه ایراد احتمالی پس از اتمام دوره استفاده کارتریج و نیاز به تعویض و تمیز شدن، تنها با جوهر یا تونر پر می‌شوند. بسیاری از شرکت‌ها، چه شرکت‌های کوچک محلی و چه تولید کنندگان چینی، با استفاده از این روش قیمت‌هایی پایین‌تر از رقبای خود ارائه می‌دهند. در واقع در این روش کیفیت و قابل اعتماد بودن کالا فدای قیمت پایین می‌شود.

بازیافت(recycle) در این صنعت معنای فراگیرتری دارد و به معنای استفاده مجدد از هر بخش یا قطعه‌ای از کارتریج‌های استفاده شده‌است. برای بازتولید  (remanufacture) یک کارتریج اما در یک پروسه صحیح و استاندارد مراحل زیر باید به دقت طی شود:

کارتریج به طور کامل باز شده و قطعات از هم جدا شوند.

همه قطعات بررسی شده، جدا شده و سپس تمیز ‌شوند.

قطعاتی مثل درام، غلتک مغناطیسی، غلتک شارژ و … تعویض ‌شوند.

محفظه تونر با تونر با استاندارد تونر اوریجینیال پر ‌شود.

محفظه تونر برای جلوگیری از نشت مهر و موم ‌شود.

کارتریج دوباره بسته میشود و کیفیت چاپ و قطعات آن تست ‌شود.

به گفتگو بپیوندید