رد کردن لینک ها

انواع کارتریج که می‌توانید برای پرینتر خود تهیه کنید

انواع کارتریج که می‌توانید برای پرینتر خود تهیه کنید

کارتریج‌ها از نظر مبدأ تولید به سه دسته تقسیم می‌شوند. کارتریج‌های OEM، کارتریج‌های compatibleو کارتریج‌های Remanufactured.

  1. کارتریج‌های Original Equipment Manufacturer یا OEM

کارتریج‌های OEM توسط شرکت تولید کننده دستگاه چاپگر و تحت همان برند هستند. برای مثال شرکت HP علاوه بر دستگاه‌های چاپگر، کارتیج‌های مخصوص این دستگاه‌ها را نیز تولید می‌کند. این نوع کارتریج نسبت به دو نوع دیگر قیمت بالاتری دارند، هرچند الزاماً عمر بیشتری نخواهند داشت.

  1. کارتریج‌های Compatible یا سازگار با دستگاه

این کارتریج‌ها توسط شرکت‌های غیر از شرکت اصلی سازنده دستگاه چاپگر، و تحت برندهای متعددی تولید می‌شوند. این کارتریج‌ها گاهی، به دلیل کپی رایت یا حق ثبت اختراع تفاوت‌های اندکی با کارتریج‌های OEM دارند. کارتریج‌های سازگار معمولاً به اندازه قابل توجهی ارزان‌تر از OEM ها هستند و بعضی از آن‌ها با کیفیتی مشابه با ورژن اصلی تولید کننده چاپگر تولید می‌شوند. هرگونه تفاوت این کارتریج‌ها، در فاکتورهایی مثل نقطه ذوب، کیفیت الکترواستاتیکی، رنگ‌دانه و اندازه ذرات، با کارتریج OEM منجر به کیفیت پایین چاپ می‌شود؛ در نتیجه حین انتخاب بین برندهای مختلف باید به اعتبار برند و استاندادهایی که تحت آن‌ها اقدام به تولید کارتریج می‌کند توجه ویژه شود.

  1. کارتریج‌های Remanufactured یا Refurbished یا کارتریج‌های بازتولید شده

کارتریج یک کالای مصرفی است و مهم‌ترین دلیل ایجاد چرخه بازیافت در تولید کارتریج فاکتورهای زیست محیطی و پیشگیری از صدمات بیشتر به محیط زیست در پی تولید حجم انبوهی از مواد غیر قابل تجزیه است. کارتریج‌های بازتولید شده کارتریج‌های اورجینالی هستند که توسط یک کمپانی تولید کننده به شکل حرفه‌ای باز شده، تمیز می‌شوند و پس از تست کیفی و عیب یابی مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرند. تونر یا جوهر با کیفیت و تعداد صفحات قابل چاپ مشابه کارتریج اصلی جایگزین می‌شوند اما پوسته اصلی کارتریج و برخی اجزای داخلی مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرد و پس از تست کیفیت در اختیار استفاده کننده قرار می‌گیرد. بازیافت نه تنها یک شیوه سبز و پایدار برای تولید کارتریج است، بلکه هزینه را تا حدود 50 درصد برای مصرف کننده کاهش می‌دهد.

شرکت تارا همچنین، طی چند سال اخیر اقدام به بازیافت بدنه کاتریج‌های OEM و همچنین کارتریج‌های تارا با استانداردهای نام برده کرده‌است.

شرکت تارا مشاور تنها تولید کننده ایرانی است که علاوه بر کسب گواهی ایزو،  با استاندارد اقدام به تولید بیش از 100 نوع کارتریح رنگی و مونوکروم تحت استاندارد جهانی STMC   می‌نماید.

شرکت تارا همچنین، طی چند سال اخیر اقدام به بازیافت بدنه کاتریج‌های OEM و همچنین کارتریج‌های تارا با استانداردهای نام برده کرده‌است.

به گفتگو بپیوندید